Moderátoři: Leoš H, Olda, martin_100, Globe, cuisine, Hynek, Chomuťák, mc.cvok, spida, talaš.m

Odpovědět
Pavel Šebek
intercool

Příspěvek

Díly na všechno budou z Číny, toho bych se nebál.
BES - běs
čtv srp 07, 2014 3:02 pm

Jirka Novák

Příspěvek

Oligarchové a zbohatlíci si potrpěli na Německou, Japonskou nebo US kvalitu a tak díly na tyto auta asi v Číně moc nenajdou, tam se auta vyrábí trošku odlišná. I tak domorodci dost pocítí embargo, když vidím co všechno je tam v obchodech a v provozu na silnicích tak časem budou jako v době SSSR kdy bylo kulový k dostání.
IFA W 50 La Turbo, Volvo FL 614.
čtv srp 07, 2014 3:55 pm

lukas1989

Příspěvek

Jirka Novák by si sa čudoval koľko dielov do luxusných áut vyrába LEN Čína :!: Ty si myslíš že napr. VW alebo Audi sú nemecké výrobky? Tak to kamarát už dávno neplatí, každý diel v tom je vyrobený v inej krajine sveta, a čím novšie, tým horšie :!:
čtv srp 07, 2014 7:54 pm

Jirka Novák

Příspěvek

Ano vím to a třeba VW a koncernové auto má v sobě až 40% dílů Made in PRC. Takže vyznavači německé značky by se mohli klanět pomalu Číně a to platí i o Škodě.
Jinak separáti zase dnes sestřelili Mig 29 raketou Buk a tak to potvzuje jejich sestřel civilního letadla. Pálí totiž vždy z jimi okupovaného území.
čtv srp 07, 2014 8:38 pm

T613
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

MiG-29 byl sestřelen v nízkém letu raketou Igla, resp. Strela-10.
Optimista se učí anglicky, pesimista čínsky, ale realista spí s Sa vz.58!
čtv srp 07, 2014 9:01 pm

mc.cvok

Příspěvek

:wall: :wall: :wall: Neodpovídejte mu už nikdo proboha prosím :) Já jsem cvok , ale Jirka je blázen.....
Zabijte je všechny.....Bůh si ty svý pozná .
čtv srp 07, 2014 9:28 pm

Jirka Novák

Příspěvek

No když blázen tak si vzpomeň na rok 1968 co Rusáci provedli. A nyní hrozí možná něco podobnýho trošku na východ a je otázka zda se to tam zastaví nebo ne. Ostatně připadám si i podle diskuze na Seznamu i jinde že jsme stále stále bolševickej stát, tolik rusofilů pohromadě se jen tak v Evropě nenajde jako v tomto státě.
čtv srp 07, 2014 10:15 pm

T613
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek

chtěl bych mít tak jednoduché smýšlení.. černá a bílá, nic mezi
Optimista se učí anglicky, pesimista čínsky, ale realista spí s Sa vz.58!
čtv srp 07, 2014 10:21 pm

Timy

Příspěvek

Jirka má pravdu! Musíme důsledně uplatňovat principy kolektivní viny a to až do skonání věků. Každý národ, který se v minulosti něčím provinil vůči jinému národu, by měl být neustále osočován a verbálně napadán.
Vzpomeňte si na rok 1938, jak nás přišli ochraňovat ti hodní Němci! Určitě jsou pořád stejní, za pouhé tři generace se jejich myšlení zcela jistě nezměnilo. Měli bychom je proto hromadně odsuzovat a před každým Němcem si odplivnout a přejít na druhou stranu chodníku. Každý kdo vlastní německé auto (třeba IFU,...) by ho měl dát jako správný vlastenec sešrotovat. Jen tak zavládne věčný mír na Zemi!
!LIAZ 4life!
pát srp 08, 2014 7:50 am

Jirka Novák

Příspěvek

Já bych to viděl jinak, musí se vzít v úvahu zda žijou ještě lidi kteří ty zvěrstva dělali nebo dělají. V případě Německa je to již celkem minulost a během několika následných generací se podařilo vychovat civilizovanější následníky a militarismus je trošku vymazán.
V Rusku je to jinak tam ta silná převýchova nikdy nebyla, nebylo to nutný jako u dávného vítěze, jenže to způsobilo stále stejné řešení situací a tedy vojenské akce. Taky mají zcela jiné myšlení a válčení jim není cizí a lidský život pro ně nikdy moc neznamenal. Je to vidět i v dnešní době při posledních konfliktech na východě za posledních 20 let.
pát srp 08, 2014 9:34 am

lukas1989

Příspěvek

No to určite. Poznáme dobre ten moderný germánsky národ. Všetko nahučané od rodičov a starých rodičov. A potom prídeme do Nemecka alebo Rakúska, a každý sa nám tam falošne usmieva do očí, pritom nás v skutočnosti považujú za odpad z bývalého východného bloku! Jirka by si sa divil, v koľkých domoch tam DODNES visí portrét Hitlera :!: Nezmenilo sa nič len ľudia sú falošnejší. To je celé. Pre Nemca ľudský život vždy veľa znamenal, hlavne kým na neho otročil vo fabrike, a potom keď skapal tak len odtiahnuť vedľa pásu aby nezavadzal a vyrábame ďalej!
pát srp 08, 2014 11:11 am

Hynek

Příspěvek

Jirka je bohužel oibětí euroamerické propagandy, která ve spojení s jeho (i pro mě historicky pochopitelnou) averzí vůči Rusku dává dhromady názory jaké má. Já mu to neberu, ale u mě je demagog, který se ani neobtěžuje zjistit skutečnost i z jiných veřejně dostupných zdrojů, než z našich médií a od našich politiků... Takévých lidí je spousta a bohužel mě dost překvapuje, kteří lidé to jsou, měl jsem je za mnohem přemýšlivější a méně ovlivnitelné propagandou. Za to co předvádí čeká média by se ani Göbbels nemusel stydět...
pát srp 08, 2014 12:18 pm

slobo

Příspěvek

» jak jsme s těma rusákama zatočili ! « (boikott, sanksjoner )

Rusko,
které samo o sobě je čtvrtým největším světovým výrobcem potravin,
..... po svém vstupu do WTO přilákalo potravinové dravce, kteří šli pod ruské ceny,
a ovládli ruský trh.

Příkladem budiž kuřecí maso,
jehož výroba v Rusku byla nákladově neúnosná, srovnáme-li dodávky z USA.
Americké dodávky přitom byly armádními zásobami, u kterých byla “životnost na hraně”,
a které byly, snad v Polsku, přebaleny do azbukových pytlíků a expedovány na ruský trh.

Od nynějška si oněch 330 tisíc tun prošlého kuřecího mohou jíst Američané sami.

Dánsko
ročním zákazem dovozu mléčných výrobků ztrácí pět miliard dolarů,
a
Finsko ještě asi více

( napsal Baron, z Ostrova Janiky )

:wall:

Norsko

Obrázek

Russland stopper norsk fisk

Mořské plody,
( též plody moře nebo dary moře )
jsou druhým nejvýznamnějším vývozním artiklem.
a Rusko nejdůležitějším zákazníkem.

Seafood Norway, ich v roce 2013 exportoval
na ruský trh
za 6,6 miliardy NOK ( nárůst r. 2012 o 600 milionů )
NejžadanejšI byl laks / losos. 4,2 milliarder kroner

http://www.ilaks.no/medvedev-russland-s ... orsk-fisk/

Obrázek

134 kamionu čerstvého lososa a pstruha
/ každý týden do Ruska v roce 2013

http://www.seafood.no/Nyheter-og-media/ ... j%C3%B8mat

---

EU-sanksjoner ..som russisk rulett
..jako ruská ruleta

http://1.vgc.no/drpublish/images/articl ... nsover.jpg
Illustrasjon: RANDI MATLAND
(VG) 24.07.2014

:arrow:
http://slon.ru/images3/6/1100000/632/11 ... 1403589087

Obrázek

Рисунок Алексея Меринова
www.mk.ru
pát srp 08, 2014 3:13 pm

TTNandy

Příspěvek

:D Tenhle národ nemůže nikdo pokořit,jejich stát a armádu však lze nasrat a pak to nebude Angelelegraciooonn.Rusko bude hladovět,žíznit,pokládat oběti ale nenechá se ,,vychovávat".Ještě navíc od státu kterej od něj dostal zaslouženě přes držku.Já nejsem milovník Ruska,jen mě baví dějiny a jsem realista :D Různí kašpárci v kravatách,z Bruselu či různých vlád asi ztrácí pojem o realitě,smečka pinčlů štěká na Bernardýna a ti bývají velmi dlouho dobráčtí a tolerantní.Jenže se může stát že jak říkal Adolf,,Jednou přijde den........."A Amík zamne ruce a bude pěkně pronajímat a zapůjčovat jak za druhý světový-to furt ten stupidní svět nemůže pochopit že sklady jsou plný a je potřeba vypřáskat nějaký náboje???
Jen jsem zvědavej na to Eurohrdinství když Báťuška na podzim přivře kohoutky,na pumpařskejch totémech budou tříciferný ceny a kilometrový fronty,v kotlících vyhasnou plamínky atd.Pak si můžou obložit baráky mořskejma plodama,lisovat si olej do petrolejky z jejich seelachsů,a přežvykovat americký prošlý kuřata.Rusové to vydrží,ono totiž 99procent z nich si to nemohlo koupit ani ted.Pro ně se toho tolik nezmění,a lidi na vesnici se protlučou sami.
A myslí si EU že ty dvě nový trubičky na plyn a ropu co ted dodělali Evropu utáhnou?Kdepak,doby ,,pánů doplomatů",jako byl Kisinger,Chruščov,Adenauer,Brant,Tečrovka atd.jsou dávno pryč.Všichni pamatovali válku,věděli co obnáší a jemně kormidlovali,vyjednávali,přitlačili či ustoupili-aby se do ní svět nevrátil.Tohle dneska je jen banda rádobydůležitých slonů v porcelánu.A smutný je,že podle mýho názoru je dneska nejlepší taktik a diplomat Putin.
TTN
pát srp 08, 2014 7:16 pm

Jirka Novák

Příspěvek

Zrovna mi psal známej z D. že všechny tyto evropský hovadiny jsou způsobeny přemírou studovaných lidí kteří se snaží upatnit ať to stojí co to stojí. Protože dříve nebylo tolik vzdělanejch lidí tak v minulosti se řešila politika, ekonomie a právo odpovědněji. Dneska do toho zasahuje kde kdo a tak to potom vypadá.
Já jsem nelenil, v Ostravě jsem objednal koks a tak mám alternativu k plynu. Díky naftovému generátoru mám i možnost vlastní elektriky a s zásobou nafty na několik měsíců. Takže já jsem připravenej na to co jsem předvídal a nikdo mi zde nevěřil. Ale štěstí přeje připraveným :D
pát srp 08, 2014 9:29 pm

Odpovědět

Zpět na „TATRA“