Pokec o AETRu, profesních průkazech, pravidlech, zákonech, apod.

Moderátoři: Olda, -Ondra-, martin_100, cuisine, Chomuťák, Pavel Bíteš, mili, Pavel Šebek

xliborxx

Příspěvek

martin440

a to proč ??? :wink:
myslíš že tam nemám co dělat?
ned srp 12, 2012 8:27 pm

martin440
rumová víla

Příspěvek

protože ten most je v-----a je tam 7,5... občas to tam hlídaj ...skore 4:4, jako na dolanským mostě :wink: ale snes v poho i 50 :D jen to zabouchalo....
auto nemůže za vola, kterej v něm sedí, keci sou zadara, whisky stojí prachy http://www.funradio.fr/playfun,
ned srp 12, 2012 8:29 pm

negr

Příspěvek

Tatra-ba:
§ 38

Silniční motorová vozidla a jejich přípojná vozidla v provozu

(1) Provozovatel silničního motorového vozidla a přípojného vozidla nesmí provozovat na pozemních komunikacích vozidlo,
a) které je technicky nezpůsobilé k provozu,
b) které není zaregistrováno v registru silničních vozidel v České republice nebo v registru silničních vozidel jiného státu,
c) které není opatřeno registrační značkou nebo registrační značkou jiného státu,
d) k němuž není splněna povinnost pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, 5)
e) které nemá platné osvědčení o technické způsobilosti vydané stanicí měření emisí a stanicí technické kontroly,
f) které nemá identifikační údaje v souladu s údaji uvedenými v registru silničních vozidel.
Pokud nemáš STK nesmíš na silnici.Žádná výjimka pro zelenobílé převozky neexistuje!!!
ned srp 12, 2012 9:55 pm

xliborxx

Příspěvek

martin440

jako vím že je tam 7,5 tuny ale přece je tam ta dodatková cedulka na jediné vozidlo.tak pokud se vlezu tak můžu nebo snad ne :lol:
úte srp 14, 2012 8:40 pm

TATRA-BA

Příspěvek

negr,

tá UDS nemá stk ani EK, značky má v depozite,ale má normálny technický preukaz.

Ja ju chcem previesť na prevozných značkách, platia 4 dni a pri ich kúpe je započítané aj poistenie. Tie prevozné značky slúžia iba na prevoz auta z miesta A do miesta B, prípadne na stk, ek,ko a platia vo všetkých štátoch EU.

www.prevozneznacky.sk

je tam jasne napísané. S krátkodobými (4-dňovými) značkami môžete jazdiť (aj) bez platnej STK a EK.

To čo si mi ty napísal ten § 38, to platí pre motorové vozidlá, čo jazdia denno denne na cestách. A táto UDS bude mať iba jednu jazdu z čr na sr, čiže sa to na ňu nevsťahuje.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
sob srp 18, 2012 12:00 pm

Jirka Novák

Příspěvek

Je to tak já na pětidenních Německých převozních značkách za cca 70 Eur přejel s Ifou L60 celý Německo, u nás na převozky nahlásil mýto a v klidu dojel domů. Technická ani emise pro Němce nehrají roli, jen to musí být v dobrým stavu a za to ručí řidič v případě kontroly policie. Já měl tu čest od Německý policie mít důkladnou kontrolu na Cínovci a absolutně bez problémů. Vývoz z Německa je bezproblémovej, ale od nás je to katastrofa.
Oficiálně to jde tak že techničák se vyzvedne z depozitu pouze s platnou STK a uzavřeným pojištěním. Dále se auto přistaví na STK k evidenční kontrole a ta se napíše na nového cizího majitele. Pak se zase letí na registrační místo a auto se převede na základě evidenční kontroly na cizince a ten dostane vývozní číslo s omezenou platností. V CZ dokladech je již napsán novej majitel a to slouží k přihlášení v domovské zemi.
Takže bez platné technické se nezískají papíry z depozitu a ani Německý nebo jiný převozky nejsou nic platný.
IFA W 50 La Turbo,IFA L60 Ap-n,IFA L60 DSK-ND, Volvo FL 614.
sob srp 18, 2012 12:28 pm

TATRA-BA

Příspěvek

Jirka Novák,

díky za odpoveď, veľmi mi to pomohlo.
Lepší voz ako Tatra neexistuje.
sob srp 18, 2012 10:30 pm

Jirka Novák

Příspěvek

Není zač a než zaplatíš tu Tatru tak ať vyzvednou papíry z depozitu. Bez toho by ty papíry třeba nebylo možný získat a oni po zaplacení dělaj mrtvýho brouka. Tu evidenčku na tebe by ti měli pomoct zařídit, jinak je to dost lítání. Hlavně opatrně při jednání, pověst prodejce není moc slavná.
IFA W 50 La Turbo,IFA L60 Ap-n,IFA L60 DSK-ND, Volvo FL 614.
ned srp 19, 2012 1:28 am

negr

Příspěvek

Tatra-ba
Já jsem ti špatně rozuměl,já myslel,že chceš použít zelenobílé převozky trvalé.Jaké mají např.obchodníci a novými auty. Tak sorry.
úte srp 21, 2012 12:09 am

scan

Příspěvek

Nazdar chlapi tiez nechcem zaklat novu temu tak to dam sem . Potreboval by som poradit ohladom myta....stala sa mi taka vec ze my prestala ist stava do zasuvky kde mam zapojeme myto a ja blbec som si to vsimol az na ceste prvej tridy tesne pred branou. Tak som zastavil spravil som zasuvku pockal kym sa nacita krabica a siel dalej. Bez myta som usiel asi 300 metrov po jednicke ale problem je v tom ze na tom kratkom useku bola aj brana ....tak sa obavam mastnej pokuty. Neviete pribllizne v akej cena mozem ocakavat pokutu ?
čtv srp 23, 2012 12:56 pm

Karel334

Příspěvek

V roce 2010 jsem prolel trasu Hrozenkov Tisovec a zpět.Žádnou kraxnu jsem si tehdá nepořizoval a do dnešního dne nic nedošlo.Hlavně klídek.
čtv srp 23, 2012 5:30 pm

scan

Příspěvek

Uvidime hadam ani mne nic nepride :)
čtv srp 23, 2012 9:33 pm

xliborxx

Příspěvek

Prosím chci se zeptat je povinný hasičák??
stř srp 29, 2012 9:32 pm

Šedý Vlčák

xliborxx

Příspěvek

Hasicí přístroj v povinné výbavě být nemusí (u ADR musí). Ale je dobré ho mít ;-)
čtv srp 30, 2012 7:10 am

chomyz

Příspěvek

to Jirka Novák: souhlas, že vývoz z ČR je poněkud komplikovaný, hlavně ten "depozitový" ale byť je to bráno jako převod na nového majitele a je tudíž vyžadována ta technická a pojištění, tak evidenčka při vývozu být nemusí - dělal jsem jich mraky, vždy jsem se výslovně ptal a nikdy ji nevyžadovali...
čtv srp 30, 2012 8:45 am

Odpovědět

Zpět na „Legislativní témata“