www.EuautoDily.CZ

HOME

Truck-Forum.cz

inzeráty

návštěvní kniha

kontakty

odkazy

Petr Švanda

Ján Dubovský

Zdeněk Rybín

Oldřich Treml

Jiří Dohnalík

Jan Bruthans

Jiří Vintr

Juraj Hlaváč

Lubomír Kocanda

Milan Černý

Roman Hruška

 
 

Model LIAZ 18.40 TBV/DD Jana Bruthanse

RipperWorks vydává pod číslem RW-02 model tahače Liaz TBV18.40/DD s kontejnerovým návěsem NK-30.25.20.

Tahač liaz představuje typ, který byl vyráběn na počátku devadesátých let. Jednalo se o inovovanou řadu 300, tento konkrétní typ pak byl na rozdíl od svých předchůdců vybaven americkým motorem Detroit Diesel. I přes své nesporné kvality však tento typ motoru nebyl příliš oceňován pro větší hmotnost a horší servisovatelnost. Do dnešních dnů můžete občas takovýto tahač potkat na našich silnicích, jejich počty se však již snižují.

Návěs NK-30.25.20 vyráběly BSS na konci osmdesátých let, jedná se ještě o klasický typ s pružinami a dvojmontáží (dnešní návěsy se takřka bez výjimky vyrábějí se vzduchovým odpružením a balóny).

K modelu patří také kontejnery, ty však nejsou součástí vystřihovánky (neúměrně by narostl rozsah a tím i cena). Kontejnery si však můžete zdarma stáhnout ze stránky www.ripper-works.com a vybrat si takový typ a barevné provedení, které se vám líbí. V současné době jsou na výběr klasické dvacestopé kontejnery firem Hyundai (červený), Capital (zelený), Interpool (modrý) a dvacetistopý nádržkový kontejner Eurotainer (žluto-šedý). Tyto kontejnery je možné použít také samostatně, do nejrůznějších diorámat. I když je to na úkor modelovosti, byla zachována kompatibilita s kontejnerem od PKGraphicy (je tak možné použít jejich kontejner na návěs NK-30.25.20).

Model disponuje propracovaným motorem Detroit, samozřejmostí je i interiér kabiny. Avšak pro méně zkušené modeláře je zachována možnost postavit model i bez interiéru.

Model je tištěn offsetem, na papíře o gramáži 160g/m2, celkový rozsah vystřihovánky je 6 stran formátu B4. Počet papírových dílů modelu je zhruba 540. K disposici je celkem 8 trojrozměrných návodových kreseb a 8 "pérovek"- detailů.

Při konstrukci modelu bylo ve velké míře použito počítačového 3D modelování (přes 75% dílů bylo buď modelováno, nebo alespoň ověřováno ve 3D prostředí). To zaručuje větší přesnost konstrukce, než trvalá práce ve 2D (pouze s ověřováním vystřihovánky zkušební stavbou).
Sestavený model (bez kontejnerů) má rozměry 470mm (délka), 115mm (výška), 100mm (šířka).

Tento model v měřítku 1:32 lze zakoupit na www.ripper-works.com .

 

Dodávky mobilních dílen do A do Z, profi nářadí pro dílnu, řemeslo a průmysl.
 

Kenworth T600A - filmová hvězda ze snímku Fontána pre Zuzanu II. Možnost pronájmu.

TRUCK-FORUM.cz

Diskuzní fórum pro všechny truckery, truckerky a příznivce užitkových vozidel všech typů a značek. Přijďte pokecat, těšíme se na Vás zde.

 

HOME

|

inzeráty

|

návštěvní kniha

|

kontakty

|

odkazy

Copyright © 2004 - 2017 www.LIAZ.cz, Developed by Libor Slavík - www.InternetoveStudio.cz, Datacho - Stahování dat z digitálního tachografu