www.EuautoDily.CZ

HOME

Truck-Forum.cz

inzeráty

návštěvní kniha

kontakty

odkazy

Petr Ĺ vanda

Ján Dubovský

Zdeněk Rybín

Oldřich Treml

Jiří Dohnalík

Jan Bruthans

Jiří Vintr

Juraj Hlaváč

LubomĂ­r Kocanda

Milan ÄŚernĂ˝

Roman Hruška

 
 

Model LIAZ 18.40 TBV/DD Jana Bruthanse

RipperWorks vydává pod číslem RW-02 model tahače Liaz TBV18.40/DD s kontejnerovým návěsem NK-30.25.20.

Tahač liaz představuje typ, který byl vyráběn na počátku devadesátých let. Jednalo se o inovovanou řadu 300, tento konkrétní typ pak byl na rozdíl od svých předchůdců vybaven americkým motorem Detroit Diesel. I přes své nesporné kvality však tento typ motoru nebyl příliš oceňován pro větší hmotnost a horší servisovatelnost. Do dnešních dnů můžete občas takovýto tahač potkat na našich silnicích, jejich počty se však již snižují.

Návěs NK-30.25.20 vyráběly BSS na konci osmdesátých let, jedná se ještě o klasický typ s pružinami a dvojmontáží (dnešní návěsy se takřka bez výjimky vyrábějí se vzduchovým odpružením a balóny).

K modelu patří také kontejnery, ty však nejsou součástí vystřihovánky (neúměrně by narostl rozsah a tím i cena). Kontejnery si však můžete zdarma stáhnout ze stránky www.ripper-works.com a vybrat si takový typ a barevné provedení, které se vám líbí. V současné době jsou na výběr klasické dvacestopé kontejnery firem Hyundai (červený), Capital (zelený), Interpool (modrý) a dvacetistopý nádržkový kontejner Eurotainer (žluto-šedý). Tyto kontejnery je možné použít také samostatně, do nejrůznějších diorámat. I když je to na úkor modelovosti, byla zachována kompatibilita s kontejnerem od PKGraphicy (je tak možné použít jejich kontejner na návěs NK-30.25.20).

Model disponuje propracovaným motorem Detroit, samozřejmostí je i interiér kabiny. Avšak pro méně zkušené modeláře je zachována možnost postavit model i bez interiéru.

Model je tištěn offsetem, na papíře o gramáži 160g/m2, celkový rozsah vystřihovánky je 6 stran formátu B4. Počet papírových dílů modelu je zhruba 540. K disposici je celkem 8 trojrozměrných návodových kreseb a 8 "pérovek"- detailů.

Při konstrukci modelu bylo ve velké míře použito počítačového 3D modelování (přes 75% dílů bylo buď modelováno, nebo alespoň ověřováno ve 3D prostředí). To zaručuje větší přesnost konstrukce, než trvalá práce ve 2D (pouze s ověřováním vystřihovánky zkušební stavbou).
Sestavený model (bez kontejnerů) má rozměry 470mm (délka), 115mm (výška), 100mm (šířka).

Tento model v měřítku 1:32 lze zakoupit na www.ripper-works.com .

 

Dodávky mobilních dílen do A do Z, profi nářadí pro dílnu, řemeslo a průmysl.
 

Kenworth T600A - filmová hvězda ze snímku Fontána pre Zuzanu II. Možnost pronájmu.

TRUCK-FORUM.cz

Diskuzní fórum pro všechny truckery, truckerky a příznivce užitkových vozidel všech typů a značek. Přijďte pokecat, těšíme se na Vás zde.

 

HOME

|

inzeráty

|

návštěvní kniha

|

kontakty

|

odkazy

Copyright © 2004 - 2017 www.LIAZ.cz, Developed by Libor SlavĂ­k - www.InternetoveStudio.cz, Datacho - StahovánĂ­ dat z digitálnĂ­ho tachografu