www.EuautoDily.CZ

HOME

Truck-Forum.cz

inzeráty

návštěvní kniha

kontakty

odkazy

Petr Švanda

Ján Dubovský

Zdeněk Rybín

Oldřich Treml

Jiří Dohnalík

Jan Bruthans

Jiří Vintr

Juraj Hlaváč

Lubomír Kocanda

Milan Černý

Roman Hruška

 
 

Modely Dakarských Liazů Jiřího Vintra

Liaz 111.154 VK Dakar 2010:

Nový model znázorňuje vůz, s nímž Martin Macík obsadil 4. místo při Rallye Dakar 2010. Model je zpracován v měřítku 1:32 na 6 stranách kvalitního tisku, na nějž jsou zákazníci o výrobků Vimos Publishing zvyklí. Model zachovává tradiční pojetí Vimos, s modelově propracovaným podvozkem a motorovým prostorem pod sklopnou kabinou a natáčecími koly. K dostání je u všech dobrých internetových prodejců papírových modelů.

Liaz 111.154 Dakar 2006:

Vydavatelství Vimos Publishing vydává svůj v pořadí desátý model, kterým se po laserovém intermezzu vrací k modelům tištěným na ofsetu. Nový titul nese název LIAZ 111.154 Dakar 2006 a je dlouho avizovanou novinkou. Znázorňuje vůz, s nímž se posádka Martin Macík a Ladislav Fajtl zúčastnila Rallye Lisabon – Dakar 2006, v provedení pro soutěž, tedy s nápisem TEDOM na boku (skalní fandové znají hezčí verzi z předdakarského testování, s nápisem ORLEN).

Model samotný je otištěn na 6 stranách kvalitního kartonu a vystřihovánka obsahuje přes 600 jednotlivých dílů. Stupeň obtížnosti je 4-5 a od modeláře vyžaduje stavba jistou trpělivost, zejména počtem drobných dílů na podvozku. Pro ty, co znají už model LIAZ Dakar 2003, který je mimochodem stále v prodeji, bude zajímavá zpráva, že u nového modelu nezůstal v porovnání s předchůdcem kámen na kameni. Totéž ostatně platí i o sériovém voze. Zůstal jen vnější základ kabiny a blok motoru, vše ostatní je zcela jiné.

Nový je kompletní podvozek s rámem i pomocným rámem pro uložení korby, zcela jinak (atraktivněji) jsou řešené nápravy, i jejich uložení na jednotlivých listech listových per i pomocí podélných ramen. Modelář může podvozek doplnit i brzdovým potrubím z černé bužírky. Motor je propracovanější. Přední kola jsou tradičně zatáčecí. Kabina je samozřejmě sklopná a všechno příslušenství vozu je řešeno zcela jinak proti verzi 2003. Model disponuje také propracovanější verzí předního nárazníku, která je poměrně náročná na zpracování. Ve stavebnici proto modelář nalezne i původní jednodušší nárazník pro případ, že by se mu složitější verze nepovedla.

V neposlední řadě stojí za zmínku pohledný obal, na kterém modelář nalezne nejen technická data o voze, ale i fotografie postaveného modelu. Model vznikal v úzké kooperaci s týmem Martina Macíka a autor měl možnost pro jeho konstrukci čerpat i z osobní obhlídky vozidla v době přípravy na závod.

Stavebnici můžete objednat na adrese Vimos Publishing: models@seznam.cz .

( Autorem modelu s dodělaným interierem od Romana Hrušky je Petr Šrom.)

Starší modely vozů Liaz z Dakaru 1988, 2003, 2004 :

Modely vozů Liaz z Dakaru 2009 a Tedom (prototyp na Dakar 2008):

Dodávky mobilních dílen do A do Z, profi nářadí pro dílnu, řemeslo a průmysl.
 

Kenworth T600A - filmová hvězda ze snímku Fontána pre Zuzanu II. Možnost pronájmu.

TRUCK-FORUM.cz

Diskuzní fórum pro všechny truckery, truckerky a příznivce užitkových vozidel všech typů a značek. Přijďte pokecat, těšíme se na Váš zde.

Stahování tachografů a karet řidičů, software i hardware, vše co potřebujete pro splnění legislativy.

 

HOME

|

inzeráty

|

návštěvní kniha

|

kontakty

|

odkazy

Copyright © 2004 - 2023 www.LIAZ.cz, Developed by Libor Slavík - www.InternetoveStudio.cz, Datacho - Stahování dat z digitálního tachografu