www.EuautoDily.CZ

HOME

Truck-Forum.cz

inzerĂĄty

návštěvní kniha

kontakty

odkazy

Řada R

Řada RT

Řada MS

Řada MT

Řada 100

Řada 110 a 150

Řada 200

Řada 300

Řada S

Řada FZ

Řada 400 Xena

Řada 400 Fox

Liaz - Madara

NovĂ˝ FOX z Tedomu

Značení vozidel

 
 

Fox může vskřísit slávu liazek

Tradiční česká auta z Jablonce nad Nisou se vrátí na domácí i zahraniční silnice.

Jablonec n. N. - Bývalé dobře známé "Liazky" se vrátí na český trh, jen pod jinou značkou. Firma Tedom, která převzala od bývalé jablonecké firmy Liaz, po ukončení jeho činnosti, výrobu motorů do nákladních aut, chce přijít ve spolupráci s Martinem Macíkem na český trh s novými auty pro technickou údržbu značky FOX.

Nová čistící, kropicí auta, sypače či sklápěčky se v Jablonci budou montovat do posledního šroubku. "Ze začátku se určitě budou celé vozy vyrábět přímo v Jablonci. Do budoucna plánujeme část výroby přesunout i do pobočky v Třebíči," dodává ředitel Divize motory firmy Tedom Vlastimil Vildman. V Jablonci nad Nisou by se však nastálo měly montovat veškeré prototypy a velká část všech aut , včetně kompletních kabin a motorů.

Nová auta pro komunální údržbu budou určena na český i zahraniční trh. " Zpočátku se chceme zaměřit především na tradiční státy, které odebíraly auta značky Liaz jako Slovensko, Polsko nebo Maďarsko," říká Vlastimil Vildman.

Výhodou vozů značky FOX bude nejen typ s klasickými naftovými motory, ale i ekologická verze s plynovým motorem.

Pokud nenastanou žádné komplikace, tak první prototypy firma Tedom Truck představí na zářijové výstavě ve slovenské Nitře. Sériová výroba by pak měla v Jablonci začít fungovat přibližně od začátku příštího roku.

DOUBRAVKA PLÁŠILOVÁ - Severočeské noviny - 4.8.2006

 


Dodávky mobilních dílen do A do Z, profi nářadí pro dílnu, řemeslo a průmysl.
 

Kenworth T600A - filmová hvězda ze snímku Fontána pre Zuzanu II. Možnost pronájmu.

TRUCK-FORUM.cz

Diskuzní fórum pro všechny truckery, truckerky a příznivce užitkových vozidel všech typů a značek. Přijďte pokecat, těšíme se na Váš zde.

Stahování tachografů a karet řidičů, software i hardware, vše co potřebujete pro splnění legislativy.

 

HOME

|

inzerĂĄty

|

návštěvní kniha

|

kontakty

|

odkazy

Copyright © 2004 - 2024 www.LIAZ.cz, Developed by Libor SlavĂ­k - www.InternetoveStudio.cz, Datacho - StahovĂĄnĂ­ dat z digitĂĄlnĂ­ho tachografu