www.EuautoDily.CZ

HOME

Truck-Forum.cz

inzeráty

návštěvní kniha

kontakty

odkazy

Řada R

Řada RT

Řada MS

Řada MT

Řada 100

Řada 110 a 150

Řada 200

Řada 300

Řada S

Řada FZ

Řada 400 Xena

Řada 400 Fox

Liaz - Madara

Nový FOX z Tedomu

Značení vozidel

 
 

ŠKODA 400 - FOX

Tahač řady 400 Xena nezůstal osamocen a na podzim roku 1999 následovala další varianta. Liaz se začal zabývat skupinou sklápěčů různých provedení. Základním modelem byl sklápěč 19.29 SA/L, určeným pro údržbu silnic, s pohonem 4x4, od kterého byla vyvinuta i varianta 4x2 a varianta 19.33 se silnějším motorem. Samostatnou kapitolou pak mělo být i vozidlo 6x4, které mělo ambice stát se i po obchodní stránce nejúspěšnějším.

Při srovnání Foxe a Xeny pak na první pohled vidíme, že si zachoval stejnou "tvář" kabiny, shodná je i konstrukce z hliníkových profilů a laminátu. Má však jiné rozměry, vycházející z použití vozidla typu sklápěč. Kabina je krátká, užší - 2330mm, dvojmístná. Zcela nově je řešena část stupaček předních blatníků a zakapotování podvozku. Na rozdíl od Xeny navazuje a je napevno připevněna ke kabině, tedy i s kabinou se odklápí. Další inovovanou částí je odpružení kabiny. Vpředu na pružných silentblocích, vzadu pak na vzduchových jednotkách, identických s provedením Xeny.

Co se týče rámu, bylo použito zesíleného provedení profilu 270mm (pro technické zatížení 19 tun), který je tak shodný s celou řadou 400. K odpérování vozidla jsou použity parabolická pera vpředu i vzadu , což přispělo k lepšímu pohodlí jízdy.

Hnacím agregátem byl osvědčený motor Liaz M1.2C o výkonu 290 k, ve variantě 4x2 o výkonu 330 k, převodovka Praga buď desetistupňová (19.29 4x4) či čtrnáctistupňová s nezávislým či bez nezávislého vedlejšího pohonu. Obě nápravy Rába, ve verzi 4x2 byla použita jednoduchá náprava z libereckého Liazu. Brzdy vpředu i vzadu bubnové, s průměrem bubnu 420 mm, vozidla byly vybaveny sériově systémy ABS a ASR firmy Wabco.Interier Foxe

 

Byla plánovaná i třínápravová varianta 29.33 SD, ke stavbě prototypu ale nedošlo.

 

Dodávky mobilních dílen do A do Z, profi nářadí pro dílnu, řemeslo a průmysl.
 

Kenworth T600A - filmová hvězda ze snímku Fontána pre Zuzanu II. Možnost pronájmu.

TRUCK-FORUM.cz

Diskuzní fórum pro všechny truckery, truckerky a příznivce užitkových vozidel všech typů a značek. Přijďte pokecat, těšíme se na Váš zde.

Stahování tachografů a karet řidičů, software i hardware, vše co potřebujete pro splnění legislativy.

 

HOME

|

inzeráty

|

návštěvní kniha

|

kontakty

|

odkazy

Copyright © 2004 - 2024 www.LIAZ.cz, Developed by Libor Slavík - www.InternetoveStudio.cz, Datacho - Stahování dat z digitálního tachografu