www.EuautoDily.CZ

HOME

Truck-Forum.cz

inzeráty

návštěvní kniha

kontakty

odkazy

Řada R

Řada RT

Řada MS

Řada MT

Řada 100

Řada 110 a 150

Řada 200

Řada 300

Řada S

Řada FZ

Řada 400 Xena

Řada 400 Fox

Liaz - Madara

Nový FOX z Tedomu

Značení vozidel

 
 

Liazy řady FZ

Liazy o celkové hmotnosti 13-17 tun byly v druhé polovině devadesátých let označovány jako řada FZ. Navazovali na řadu S (Liaz - Steyr), která končila na 12-ti tunách celkové hmotnosti. Vozy Furman, jak byly též nazývány, se kompletovaly na Slovensku ve Zvolenu. Po technické stránce je tato řada podobná menší řadě S.

Pohonou jednotkou je opět motor Steyr s výkonem 134kW/180k (Euro 1), spolu se šestistupňovou převodovkou ZF-S6-36. Užitečná hmotnost tohoto typu byla 6700kg. Na rozdíl ale od menší řady je použita krátká verze kabiny Liaz.

Vozidla řady FZ byla nejdříve nabízeny pouze jako valníky či skříně, v roce 1996 ale přibyla i verze lehkého sklápěče. Ten se liší o metr kratším rozvorem (tedy 3300mm) a použitím devítistupňové převodovky.

Naprostou většinu vozidel Liaz Furman potkáte spíše na cestách "domácího" Slovenska, například nikdo z našeho týmu v Čechách nepotkal jediný sklápěč řady FZ.


 

 

Dodávky mobilních dílen do A do Z, profi nářadí pro dílnu, řemeslo a průmysl.
 

Kenworth T600A - filmová hvězda ze snímku Fontána pre Zuzanu II. Možnost pronájmu.

TRUCK-FORUM.cz

Diskuzní fórum pro všechny truckery, truckerky a příznivce užitkových vozidel všech typů a značek. Přijďte pokecat, těšíme se na Váš zde.

Stahování tachografů a karet řidičů, software i hardware, vše co potřebujete pro splnění legislativy.

 

HOME

|

inzeráty

|

návštěvní kniha

|

kontakty

|

odkazy

Copyright © 2004 - 2024 www.LIAZ.cz, Developed by Libor Slavík - www.InternetoveStudio.cz, Datacho - Stahování dat z digitálního tachografu