www.EuautoDily.CZ

HOME

Truck-Forum.cz

inzeráty

návštěvní kniha

kontakty

odkazy

110.830 6x2

18.21 AWS

Autobus 18.25 OB

Unifikovaná kabina

40.33 SC 8x4

24.33 XDA 6x6

Hasičský podvozek 6x4

29.33 D 6x4 - ADR

Liaz TSL - Tahač letadel

Liazy s motory MAN a DD

101.124 Tanzánec

Vojenská vozidla

Praga S5T

Odtahový speciál na podvozku 151.261

Zametače na podvozcích Liaz

Vozy s komponenty Liaz

Liaz 4x4 TPOD

Škoda 123.21 6x4

151.809 Afrikabus

Autobusy Emibus, Urbus a další

Vývoj kabiny řady 100

Vývoj kabiny řady 400

Vývoj Liazu 101.860 CAS 25K ( + 18.29 XA)

Tahač s kabinou Berliet

Elektromobil 01.02 XGJ

Spolupráce Liaz-Jelcz

 
 

Odtahový speciál na podvozku LIAZu 151.261

Totovozidlo provozované Dopravním podnikem města Brna a.s. vzniklo v roce 1999 z potřeby nahradit dosluhující odtahové vozidlo Tatra T815 S3. Vedení autobusových Ústředních dílen, inspirované podobným vozidlem provozovaným v té době v DP Hradec Králové (Liaz tahač 4x2), přišlo s nápadem použít k přestavbě nevyužitý sklápěč Liaz 4x4 (r.v. 1990) z podnikové dopravy.
     Byla navržena nástavba  svařovaná z ocelových plechů síly 10 mm s prostorem pro zátěž na krajích a schránami na příslušenství ve středu skříně. Jako zátěž  byly použity vyřazené tramvajové kolejnice zasypané pískem. Jedinou úpravou původního sklápěče po odstranění hydrauliky sklápění a korby byla instalace pomocného kompresoru na výstup z převodovky, který zásobuje vzduchem trojici  přídavných  vzduchojemů umístěných  na nástavbě za kabinou řidiče. Zásoba vzduchu v těchto vzduchojemech postačuje k okamžitému dofoukání  odtahovaného vozidla. Toto řešení se velmi osvědčilo. Okruh přídavných vzduchojemů je možno propojit ventilem se vzduchovým okruhem tahače.
     Tažná tyč našla své místo v prostoru mezi nástavbou a rámem a vytahuje se směrem za vozidlo. Ve schránách přístupných z obou stran vozidla je umístěno příslušenství nutné k odtahování případně vyprošťování  autobusů, trolejbusů i dalších vozidel včetně tramvají. Jedná se o různé čepy, hadice na vzduch, hevery, lana, tyč se spřáhlem na tramvaje, nářadí a Vapex na likvidaci úniků oleje, nafty atd.
V DPmB slouží tahač především pro odtahy nepojízdných autobusů a trolejbusů. V případě volné kapacity i pro odtahy autobusů a nákladních automobilů soukromých dopravců  v Brně a blízkém okolí.

Více o tomto vozidle najdete na stránkách Jana Krčmy : www.liazka.estranky.cz

 

Dodávky mobilních dílen do A do Z, profi nářadí pro dílnu, řemeslo a průmysl.
 

Kenworth T600A - filmová hvězda ze snímku Fontána pre Zuzanu II. Možnost pronájmu.

TRUCK-FORUM.cz

Diskuzní fórum pro všechny truckery, truckerky a příznivce užitkových vozidel všech typů a značek. Přijďte pokecat, těšíme se na Váš zde.

Stahování tachografů a karet řidičů, software i hardware, vše co potřebujete pro splnění legislativy.

 

HOME

|

inzeráty

|

návštěvní kniha

|

kontakty

|

odkazy

Copyright © 2004 - 2024 www.LIAZ.cz, Developed by Libor Slavík - www.InternetoveStudio.cz, Datacho - Stahování dat z digitálního tachografu